Kā jums var palīdzēt bērnu psihiatrs?

psihiatrs + bērnu psihiatrs + bērnu psihiatrija + labs bērnu psihiatrs = bērnu un pusaudžu psihiatrs

Bērnu psihiatrs ir speciālists, pie kura nevar nonākt tāpat vien. Ja apsverat šo vizīti, tātad Jums ir daudz aktuālu jautājumu par bērna emocijām, uzvedību vai attīstību. Visticamāk, aiz muguras jau ir vizīte pie ģimenes ārsta, psihologa vai citiem speciālistiem. Lai precizētu, kas ir bērnu psihiatri un kādos gadījumos nepieciešama tieši šo speciālistu palīdzība, lasiet turpinājumā.

Kas ir bērnu psihiatrs?

Bērnu un pusaudžu psihiatri ir ārsti ar augstāko medicīnisko izglītību, kas specializējas psihisko, emocionālo un uzvedības traucējumu diagnostikā un ārstēšanā, ja nepieciešams, arī medikamentozā veidā.  Bērnu emociju un uzvedības pasaule krasi atšķiras no pieaugušo cilvēku psiholoģijas specifikas. Rūpējoties par bērna mentālo veselību ir nepieciešamas gan bērnu psiholoģijas zināšanas, gan vecumposmu īpatnību pārzināšana.  Ja vēlaties uzzināt, kāds ir labs bērnu psihiatrs, varam teikt – nav universālas definīcijas, katra ģimene nonāk pie saviem secinājumiem. Svarīgākais ir panākt, lai starp bērnu, pusaudzi, viņa ģimeni un psihiatru izveidojas savstarpēja uzticība, tad arī rezultāti neizpaliks. 

Kādos gadījumos nepieciešamas psihiatru konsultācijas bērniem un pusaudžiem

Bērnu attīstības specifika atšķiras katrā vecumposmā, tāpēc katrā dzīves periodā ir citi rādītāji, kas liecina par nepieciešamību apmeklēt psihiatru. Ģimenes bieži vēršas pie PRC psihiatriem un citiem speciālistiem ar jautājumu, kādi ir šie rādītāji. Lūk, apkopoti biežākie:

  • pirmsskolas vecumā par to var liecināt valodas attīstības traucējumi, uzmanības deficīta sindroms, hiperaktivitāte, autisms u.c.;

  • sākumskolas vecumā tie var būt mācīšanās traucējumi, obsesīvi kompulsīvi traucējumi, trauksme, fobiska trauksme, funkcionālā enurēze, sociālā trauksme u.c.;

  • pusaudžu vecumā tās var būt atkarības, uzvedības traucējumi, depresija un ar to saistīti traucējumi, ēšanas traucējumi, šizofrēnija u.c.

Nepieciešamības gadījumā konsultāciju pie psihiatra ieteiks ģimenes ārsts, psihologs vai cits speciālists. Ja uzskatāt, ka Jūsu bērnam nepieciešams bērnu vai pusaudžu psihiatrs, dodiet mums ziņu!

Kā nosaka psihiskus traucējumus bērniem

Lai precīzi un efektīvi noteiktu diagnozi un palīdzētu bērnam, ir nepieciešama psihosociālā izvērtēšana. Tās vajadzībām ārstam nepieciešama informācija par bērna vai jaunieša emocijām un uzvedību gan no ģimenes, gan no izglītības iestādes pedagogiem, psihologiem, sociālajiem pedagogiem. Papildus tiek novērtēta bērna fiziskā veselība, tāpēc psihiatrs bērnam var nozīmēt citus izmeklējumus, pamatojot to nepieciešamību bērna vecākiem.

Kā bērnam ārstē psihiskus traucējumus

Psihisku traucējumu ārstēšana nenotiek tikai ārstniecības telpā vai ārsta uzraudzībā, tā notiek visā bērna vai pusaudža dzīves telpā. Galvenā atbildība, ikdienas darbs un rūpes gulstas uz ģimenes pleciem. PRC strādā, lai ģimenei maksimāli atvieglotu šo procesu, cenšoties nodrošināt visu ārstēšanas laikā nepieciešamo pakalpojumu klāstu. Multidisciplinārā PRC komanda nodrošina kompleksu ārstēšanu, kas ietver psihiatra, psihologa, psihoterapeita, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas. Ārstēšanā var tikt izmantotas arī tādas metodes kā mākslas terapija, drāmas terapija, deju un kustību terapija u.c. 

Atcerieties – ja psiholoģisks atbalsts nepieciešams arī bērna vecākiem, to var saņemt PRC veidotās vecāku atbalsta grupās un konsultācijās ar ģimenes psihoterapeitu!

Vai bērnu psihiatrs pieejams tikai Rīgā?

Bērnu psihiatrija ir sarežģīta joma gan no medicīnas personāla puses, gan no bērna ģimenes puses, tāpēc darbs padodas vislabāk, ja tiek darīts kopā. Lai palīdzētu bērniem, pusaudžiem un viņu ģimenēm visā Latvijā, bērnu un pusaudžu psihiatri pieejami PRC kabinetos Rīgā un citās Latvijas pilsētās, turklāt tie ir pieejami bez maksas. Saziņa ar PRC speciālistiem notiek arī attālināti.

Nepieciešama palīdzība?

PRC konsultatīvais tālrunis:
+371 25737363
Darba dienās: 12:00 - 19:00

Kontakti

Rīgas filiāle: +37129164747, info@pusaudzucentrs.lv

Liepājas filiāle: +37126623422, liepaja@pusaudzucentrs.lv

Ventspils filiāle: +37125458111
ventspils@pusaudzucentrs.lv

Valmieras filiāle: +37126433366
valmiera@pusaudzucentrs.lv

Daugavpils filiāle: +37125635533
daugavpils@pusaudzucentrs.lv

Rēzeknes filiāle: +37127313138
rezekne@pusaudzucentrs.lv

Jelgavas filiāle: +37127323238
jelgava@pusaudzucentrs.lv

Tukuma filiāle: +37126387905
tukums@pusaudzucentrs.lv

Siguldas filiāle: +37127899515
sigulda@pusaudzucentrs.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
    0
    Jūsu Grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā